Test na kterém záleží život...- nemožné?

9. listopadu 2011 v 20:10 | ♥Yutunosha♥ |  Mili
Ahoj, pravě jsem s hrůzou v očích viděla ve zprávách, jeden test nám (školákům) ovlivní celý život!!!
Představte si, že jste buď v páté nebo deváté třídě...teď jistě za sebou máte testy SCIO nebo alespoň větší čst a za měsíc by jste měli psát něco obdobného, ale s tou výjimkou, že na těch testech závisí váš život. Když dopadnete nelichotivě nedostanete se na víceleté gymnásium a nebo na stř. školu s maturitou.
Ano, možná je to v něčem dobrý, ale když někomu nejde např. ajina (jako mně) tak má smůlu a musí se maximálně naučit, jinak ho nevezmou na školu i kdyby tam ten předmět skoro nebyl. Připadá mi to jako absurdita, protože když se to někomu nepovede, znáte to prostě dotyčný nemá svůj den, tak má smůlu i když má na mnohem víc. Já si myslím že to dělaj jen kvůli tomu, že chtěj dostat lidi na učňáky, í když nedobrovolně. Zdá se mi to jako podraz, zbytečně přibývá další stres a další učení. Nejspíš se budu muset trochu převorat co se budeme učit a jak rychle, podle jakých učebnic, protože v každé učebnici je něco jinýho a ty testy nebudou dělaný na každou školu vzlášť. Učitelé se vás budou snažit naučit úplně vše co je v testech a bude to rychlejší, náhlejší a zmatenější...myslím že bude více prověrek aby nás opravdu donutili se učit.
Já si myslím, že v páté třídě, pokuď někdo nejde na gympl, tak se ještě moc neučí, právě tam jsem dost pokulhávala a dostala jsem moji první dvojku na vysvědčení. Takže já osobně si myslím, že to nás žáky tlačí ke dnu a zamlžuje naše vyhlídky..... váš názor prosím, díky....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blonde Blonde | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 21:46 | Reagovat

Taky jsem se na to dívala, ale mě už to naštěstí neohrozí, aspoň doufám, protože už jsem v 9....ale ty testy mi připadaj jako nesmysl....Scio ještě chápu, ale tyhle...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama