Září 2011

Jak (NE)napsat povídku

24. září 2011 v 20:57 | K@at |  news
Ahoj, jestli nechceš neřiť se tím, je to pouze pohled na svět z mé perspektivy...

1. Buť originální

Ano, jistě si teď trháš zlostí vlasy a kvílíš "to nejde už všechno někdo napsal"
ale buť krativní, zasedni k papíru nebo ke klávesnici a napiš velkým písmem dvouma či jedním slovem téma povídky a pak podto piš příbuzná slova a použij překladač

Např.: Upíři (P.S.-jak originální xD)
Zuby
krev
pití
špičáky atd...

Pak odvozuj nová slova např. krvozubí (upír, který se opravdu živý krví) a nebo plácnu prostokrvozubí (ti kteří se živí např citama)

2. Nestyď se za představy

Tj. např.:Ležíš večer v posteli a napadá tě: "Škoda, že nemám tajnýho ctitele."
Samozřejmě, že se s těmito tužbami nesvěřuješ prostě nikomu, ale dá se to rozvést, nebraň se drobnostem:
Např.: tc(tajný ctitel) budee mít delší havraní vlasy a hubený obličej, bude mi z povzdálí sledovat a dá mi brož...a tuto...tohle....
prostě si vymejšlej, protože tím pádem splétáš příběh a kdo tvrdí že tuto nikdy nezažil jako že nechtěl mít tajnýho ctitele, či aby dostal roly ve filmu nebo aby se zázrakem z něj stala hvězda, tak ať si ujasní, jestli opravdu chce napsat např. knihu nebo povídku, protože představy jsou přirozený

3.Název knihy? To přijde samo...

Název je banalita, to tě prostě napadne, někoho hned na začátku a někoho třeba až na konci, uvozujte to podle událostí v knize, nebo postav atd.
Např.: Název knihy: Mušelínový muž
protože hl. hrdina miluje mušeln, nebo z něj šije šaty, nebo má z něj nevim...kravatu?
Meze se nekladou....

4. Pravopis za tři. Co teď s tím?

Neklesej na mysli, pravopis pch... od čeho jsou ve Wordu opravy chyb (když je to podtrženo jemně, červeně, vlnkovaně)a co blýzscí? Oni by to pro vás snad neudělali?


5. Jak začít?


Každej druhej by vám poradil: "Hlavně nezačínej bylo...nebylo"
Zrovna to by jsem vám poradila, ne... jen když píšete romantiku nebo něco takového....
Představte si začátek knihy: "Bylo nebylo, jednou na dálném východě žil masový vrah", ano dost tvrdé, ale muzsíte si také dávat pozor aby jste psali smysluplně a proto bylo a hned to vyvrátit slovem nebylo...na pane,pane.

A co ještě dodat? No už nic, doufám, že jsem některým otevřela oči a poradila, to jsou moje postupy, nemusíte se tím řídit, vím že nejsem Beatrix Potterová, ale mám rozepsanou povídku a myslím, že je povedená xD


Ticho

19. září 2011 v 21:02 | Keat |  jednorazove

Moje ruce přejíždí po švech a prsty hladí studené kameny. Koukám jak se výří prach a připadám si jako ve snu. Lehnu si na zem a nechám se chladit kamenou zemí. Plně vnímám strukturu a chlad, zavřu oči a přemýšlým....
Najednouněco slyším, ano je to stále zřetelnější....vím to jistě to bude moje vysvobození, ale po chvíly zvuk utichne a já sebe proklínám, že si dávám špatné naděje. Ale jako v omráčení znovu slyším ten zvuk podrážek klapající o neintimní zem, načichlou smutkem a nadějí.
Nejsem schopný postavit se na nohy, jako by mi nepatřili a já jsem se snažil pohnout z dávno mrtvým člověkem. Najednou slyším skřípot, proužek světla mi na pár sekund oslepil, pak jen bylo slyšet řinčení misky o podlahu a bouchnutí...tak tohle byla moje naděje?! Nějaký muž, co mi sem hodil misku s kaší a odešel? Lehl jsem si vzteky na břicho a snažil jsem se myslet na něco hezkého, aby jsem se uklidnil. Můj vztek vyhál, zvedl jsem se a bosou nohou jsem kopnul do dveří. To bylo vše na co jsem se zmohl.
A tak jsem si sednul do kouta a dśložil jsem ruce. To není fér "NENÍ!", zaječel jsem do ticha. Najednou jsem zjistil, že už ani nevím jak můj hlas zní... to TICHO, a všudyužírající se temnota.
Znovu jsem zakřičel, ale najednou mě z toho začala bolet hlava, "Asi na toejsem zvyklí", řekl jsem si pro sebe, zjistil jsem, že nic jak ticho neznám a ani nechci znát. Přestala mi zajímat budoucnost, vyčítal jsem si minulost, ale proč?!
Třeba mi někdo zachrání, ale mně se nejspíš nebude chtít pryč. Proč ptáte se? Tady jste pánem vy, panujete tichu a tmě.... a co je víc?

Victoria Frances 1

13. září 2011 v 20:09 obecny

Tučňáčci pixy

13. září 2011 v 20:05 pixels
..

výhnky pixy

13. září 2011 v 20:04 pixels
--------

Emo pixy

13. září 2011 v 20:03 pixels

Nahota

13. září 2011 v 20:01 tema
Určitě jste zažily, aspoň jednou v životě, že jste se cítili bezmocní, jako nazí. Možná se někomu stala kždýho snad největší můra....být nahý....nahý.

Nahota je strašná věc,
když se stane spadne klec.
Lidi šílí, novinka!
Třesou se mi kolínka.
Strach dal povel krvinkám,
utíkáme k maminkám.

Nahota je nepříjemná,
každý šťasten, kdo ji nezná.
Spolužáci horečnatě,
smějou se a vzhůru na tě.

Už aby to bylo za mnou,
zažente tu dobu temnou.
Probudím se upocená,
to je ale velká zrada!
Sen to byl, nic zvláštního.


To jsem prostě já xD

10. září 2011 v 22:45 diary
Ahoj, jak se máte?
Ano, ano asi pod tímto článkem čekáte něco, co by jsem o sobě mohla říci, ale nesjpíše vás zklamu.
Zrovna teď jsem byla na některých autorských blocích a musím konstatovat, že na toto opravdu nejsem. Nejsem na to, aby jsem se fotila v různých pózách a pak jsem to dávala na blog, kde to půlka bude obdivovat s falešným zájmem a půlka upřímně urážet. Možná, že jsem teď někoho urazila, ale nevztahujte si to na svou osobu.
Samozřejmě že chodim slušně oblíkaná, aby jsem nevypadala jako strašák, nikdo by nechtěl aby ho ostatní pomlouvaly jak chodí oblíkanej a taky, holčičí ego to prostě nedovoluje xD.
Nelakuju si nehty nějak ostře nebo barevně, protože zaprví na to neni čas a za druhý, mi to příde kýčovitý, takový ty tygří a nebo hodně vzorkovaný.Panebože koli-pa mi je? A jsem za ten věk ráda, nechci být starší.
Make-up, no asi tak někdy pudr, krém řasenku a kouřový stíny+ ještě někdy bílou tužku, ale někdy jen řasenka a hola do školy.
Nosim bižutku a značkový věci nemam, teda některý hadříky jo, ale moc ne, protože nejsou many a mám jiné priority.
Hnědé vlasy hnědé oči takže má hodně melaninu. Jistě jste poznali jsem pravej šprt (i když někdy se to vymkne).
Chci jít na žurnalistiku (fakulta sociálních věd) a nevm jestli na to potřebuju ještě nějakou nástavbu atd.
Takže tohle něco o mně, spíš jak částečně myslim....;-)

Výly 1

10. září 2011 v 20:57 vily

Emo emily

10. září 2011 v 20:56 emo